کاتالوگ

ورود به سیستم
شناسه:
رمز عبور:
فراموشی رمز    

 


 

 
 

 
 
 

اخبار

  << قبلی   1   2   3   4   بعدی >>
 

سازمان غذا و داروی کشور: مردم به هیچ وجه ادکلن‌ Lovely نخرند

۱۳۹۱/۰۵/۲۱ ۰۷:۱۶ ق.ظ

مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: مردم به هیچ وجه ادکلن‌ Lovely نخرند.

به گزارش ایلنا، در پی انتشار اخباری مبنی بر عرضه و توزیع ادکلن‌های حاوی گازهای سمی در عراق و احتمال ورود این فرآورده به داخل کشور، سازمان غذا و دارو از مردم خواست تا در صورت مشاهده موارد مشکوک و مرتبط با این موضوع، سریعا دانشگاه‌های علوم پزشکی محل سکونت خود را در جریان امر قرار دهند.

عبدالعظیم بهفر گفت: سازمان غذا و دارو نیز به صورت غیررسمی در جریان امر قرار گرفته و طی چند روز اخیر مجدانه پیگیراین موضوع است که منبع خبر اطلاع رسمی را در راستای صحت و سقم مسئله در اختیار کار‌شناسان قرار دهد.

وی افزود: با توجه به اینکه نظارت بر فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی جزو وظایف وزارت بهداشت است به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام کردیم تا علاوه بر بازدیدهای روتین خود، بازدیدهای می‌دانی مجددی انجام بدهند که اگر با این ادکلن برخوردند، سریعا آن را گزارش کنند.

بهفر با اشاره به اینکه تاکنون گزارش رسمی در این مورد به سازمان غذا و دارو اعلام نشده است، اظهار داشت: بهتر است سایر سازمان‌ها در صورتی که به موارد این چنینی برخورد می‌کنند، آن را حتما به وزارت بهداشت که متولی امر است منعکس کنند تا بتواند آن را پیگیری کند و دقیق‌تر مورد آنالیز قرار دهد.
 


هشدار به فعالان اقتصادي؛ احتمال كلاه برداري از سوي نمايندگان جعلي بانك هاي روسيه

۱۳۹۱/۰۸/۲۹ ۱۱:۳۱ ق.ظ

هشدار به فعالان اقتصادي؛ احتمال كلاه برداري از سوي نمايندگان جعلي بانك هاي روسيه

 احتمال كلاه برداري از سوي نمايندگان جعلي بانك هاي روسيه

 به گزارش روابط عمومي اتاق ايران به نقل از معاونت امور بين الملل اين اتاق، اخیراً مواردی از کلاهبرداری در فعالیت تجاری با کشور روسیه توسط برخی افراد که خود را نماینده بانک‌ها و مؤسسات تجاری کشور روسیه در ایران معرفی می‌كنند و قصد سوءاستفاده دارند مشاهده شده است.

 بر همين اساس از همه اعضای محترم اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تقاضا می‌شود از واریز وجوه به حساب بانک NR (National Republic Bank) روسیه به دلایل یاد شده خودداری نمایند.


جزئیات شرایط جدید برای ثبت قراردادهای مسکن/ امضای الکترونیکی اجباری شد

۱۳۹۱/۰۲/۲۴ ۱۱:۳۵ ق.ظ سراسری

 مدیرعامل شرکت انفورماتیک راهبر با تشریح جزئیات شرایط جدید ثبت قراردادهای مسکن در سامانه املاک و مستغلات برخی استانها، گفت: امضای الکترونیکی در ثبت این قراردادها اجباری شد و بر این اساس، قراردادهای مسکن، زیر چتر قانون تجارت الکترونیک قرار گرفتند.

محمود اعلایی در گفتگو با مهر گفت: از پانزدهم شهریورماه جاری، قراردادهایی که در سامانه املاک و مستغلات برخی از استان‌های کشور از جمله اصفهان ثبت می‌شود، علاوه بر شرایط قبلی، پشتوانه قانون تجارت الکترونیکی را نیز خواهد داشت؛ به این معنا که امضای الکترونیکی در سطح حوزه ثبت قرارداد، اجباری و تمامی مشاوران املاک این استان مکلف هستند برای افزایش امنیت، پشتوانه قانون تجارت الکترونیکی را نیز در قراردادهای خود داشته باشند.

مدیرعامل شرکت انفورماتیک راهبر وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: استفاده از امضای الکترونیکی برای برخی استان‌های دیگر از جمله فارس نیز از فردا ( 20 شهریور) اجباری خواهد شد. علاوه بر این، استفاده از این ابزار در 6 استان دیگر شامل لرستان، همدان، ایلام، گیلان، کرمان، بوشهر و یزد نیز از ابتدای مهرماه اجباری خواهد بود.

وی تصریح کرد: استفاده از ابزار امضای الکترونیکی در ثبت قراردادهای سامانه املاک و مستغلات در تهران نیز از مردادماه جاری اجباری شده است؛ بر این اساس قراردادهای ثبت شده در این سامانه از پشتوانه قانون تجارت الکترونیک نیز برخوردار هستند.// سایت سراسری


واردات انواع اسباب بازی فقط با ارز آزاد مجاز است

۱۳۹۱/۰۵/۲۱ ۰۷:۲۱ ق.ظ

مدیركل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت: امسال ثبت سفارش انواع اسباب بازی كه بخشی از آن شامل كالسكه نوزاد و نظیر آن است، فقط با ارز آزاد مجاز خواهد بود.
'سعید عباسپور' درباره ثبت سفارش ارز اسباب بازی در سال جاری و سال 90 گفت: موضوع تخصیص سهمیه ارزی به نرخ مرجع برای واردات و طبقه بندی اقلام از ابتدای امسال صورت گرفته و ثبت سفارش های سال گذشته بر مبنای روند طبیعی همان سال انجام شده است .
وی این موضوع را نیز توضیح داد كه هرثبت سفارش مهلت شش ماهه دارد و ثبت سفارش های صورت گرفته اقلام مختلف در سال 90 برمبنای فرایند طبیعی واردات در آن سال صورت گرفته است .
مدیركل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت افزود: هر گاه بین نرخ ارز مرجع و ارز آزاد فاصله قیمتی به وجود آید چنین اتفاقاتی محتمل است و به همین دلیل است كه تك نرخی شدن ارز كمك بسیار زیادی به ایجاد تعادل در قیمت ها می كند.
از نظر وی ، بالابودن نرخ تعرفه، احتمال قاچاق را افزایش می دهد كه دراین صورت باید به كنترل مبادی اقدام كرد و از سویی پایین بودن نرخ ارز نیز این نگرانی را برای صدور قانونی جدید به همراه خواهد داشت ، بنابراین باید موضوع قاچاق ، واردات و نرخ ارز هرسه به همراه هم مدیریت شود.

** 2 میلیون دلار واردات اسباب بازی در سه ماه امسال

عباسپور در بخشی از گفت وگوی خود رقم واردات اسباب بازی در سه ماه نخست امسال را 2 میلیون دلار اعلام كرد و گفت : این میزان در مدت مشابه سال گذشته 7 میلیون دلار بود .
مدیركل مقررات واردات و صادرات سازمان توسعه تجارت افزود: نرخ تعرفه واردات اسباب بازی به كشور، 55 درصد است و متقاضیان با ارز آزاد می توانند به واردات اقدام كنند.
 


اتومبيل تخم مرغى، بدون چرخ حرکت مى کند و بدون بال مى پرد

۱۳۹۱/۰۲/۲۴ ۰۶:۲۹ ب.ظ

شرکت معروف فولکس واگن يک نمونه اتومبيل خود را به معرض ديد علاقه مندان گذاشت که شکل تخم مرغ دارد. اين اتومبيل، بدون آنکه چرخ داشته باشد، مسيرهاى مختلف را مى پيمايد و بدون داشتن بال پرواز مى کند. اين "چرخبال" بدون چرخ و بال، در واقع اتومبيل شيکى است که در خيابان مى توان با آن "پز" داد.

يک نوار ويديويى که بر روى اينترنت منتشر شده است، يک زن و شوهر را در درون اين اتومبيل که بى شباهت به بشقاب پرنده نيست، نشان مى دهد. اين اتومبيل که قرار است توليد و به خريداران ارايه شود، تنها گنجايش دو نفر را دارد.

اما مشکل ديگرى که بجز گنجايش، رواج چنين ماشينى را ممکن است مانع شود، نياز آن به شبکه اى از راههاى "الکترومغناطيسى" است که قرار است اين اتومبيل در ارتفاع دو يا سه فوتى آن به حرکت يا "پرواز" درآيد.

فيلم منتشر شده، نشان مى دهد که زوج مذکور با اتومبيل شفاف خود در خيابانها گردش مى کنند و به نوشته روزنامه بريتانيايى ديلى ميل، تعجب و علاقه مندى همگان از رهگذران گرفته تا ساکنان ساختمانهاى اطراف و بويژه کودکان را بر مى انگيزند.

راننده با صفحه کليدى که در کنار دستش مى باشد، کنترل اتومبيل مذکور را اختيار دارد. او مى توان موسيقى پخش شونده در کابين را تغيير دهد تا همزمان بدنه اتومبيل را رنگ به رنگ کند.

جالب است که اين خودرو به محض نزديک شدن به چيزى که خطر تصادف برايش به وجود مى آورد ميخکوب مى شود يا به اصطلاح ترمز ميخى مى گيرد.

گفتنى است که شرکت سازنده، اين نمونه را در چارچوب پروژه اى ارايه کرده است که سال گذشته در چين تحت عنوان "اتومبيل هاى آينده همه پسند" مطرح شد.

 وبگاه اين پروژه 33 ميليون بازديد کننده داشته است و حدود 120 هزار نفر افکار خود را جهت توليد اتومبيل هايى با ويژگى هاى عالى در اين سايت ثبت کرده اند. // سایت سراسری 


گشایش ال سی به روپیه برای بازرگانان ایرانی

۱۳۹۱/۰۱/۲۹ ۰۴:۳۷ ب.ظد سایت سراسری

پس از نشست اتاق تهران با هیأت تجاری هند، چندین مورد ال سی برای تجار ایرانی در کشور هندوستان گشایش یافته است و این امیدواری وجود دارد که حجم گشایش اعتبارات اسنادی به روپیه برای بازرگانان ایرانی افزایش یابد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی اتاق تهران، هواپیمای بازرگانان و تجار ایرانی صبح یکشنبه 17 اردیبهشت ماه جاری تهران را به مقصد دهلی نو ترک خواهد کرد.

کاپیتان این پرواز تجاری رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران است که چندی پیش میزبانی از یک هیأت بزرگ هندی را برعهده داشت. در دوره ای که ایران به دنبال گشایش مناسبات اقتصادی و همکاری های پولی و بانکی با شرکای جدید می گردد، یک هیأت تجاری هند، پیش از نوروز امسال به تهران آمد و نشان داد که هندی ها از تحریم غرب علیه ایران حمایت نمی کنند.

هیأت بلندپایه فعالان اقتصادی هند، که اسفند ماه گذشته به تهران آمده و به تبریز و مشهد نیز رفته بود، در ملاقات با همتایان خود در اتاق تهران از پیشنهاد دولت هندوستان خبر دادند که بر اساس آن 45 درصد از نفت خریداری شده از ایران را به روپیه پرداخت کنند. این پیشنهاد با استقبال طرف ایرانی مواجه شد و دو طرف در نشست اتاق تهران توافق کردند با مذاکرات بیشتر، راهکارهای اجرایی آن را عملیاتی کنند.

سفر اردیبهشت ماه هیأت تجاری اتاق تهران به هند در راستای تحکیم روابط اقتصادی میان دو کشور و پیگیری مذاکرات تهران است و آنطور که معاون امور بین الملل اتاق تهران صبح امروز در جمع مسافران به هند خبر داد، پس از نشست اتاق تهران با هیأت تجاری هند، چندین مورد ال سی برای تجار ایرانی در کشور هندوستان گشایش یافته است و این امیدواری وجود دارد که حجم گشایش اعتبارات اسنادی به روپیه برای بازرگانان ایرانی افزایش یابد.

در این نشست، محمدرضا بختیاری به تشریح سفر آتی هیأت تجاری اتاق تهران به کشور هندوستان پرداخت و با بیان اینکه ریاست این هیأت را یحیی آل اسحاق رئیس اتاق تهران برعهده دارد و دبیرکل اتاق تهران و برخی از اعضای هیأت رییسه وی را نیز همراهی می کنند، خاطرنشان کرد: هیأت اقتصادی بخش خصوصی به هند می رود تا علاوه بر تقویت مناسبات تجاری دو کشور،مذاکرات بر سر جایگزینی روپیه به جاری دلار و اجرای هر چه زودتر توافقات قبلی را به سرانجام برساند.

آنطور که در نشست اسفند ماه گذشته در اتاق تهران مقرر شد، دو طرف توافق کردند که از محل درآمدهای نفتی، 45 درصد به صورت روپیه در راستای تجارت با هند اختصاص یابد.

به گفته معاون امور بین الملل اتاق تهران، در این سفر، هیأت تجاری اتاق تهران به دهلی و بمبئی می رود و ملاقات هایی با اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان هند، اتاق های دهلی و بمبئی و اتحادیه اتاق های بازرگانی هند و نیز تجار و فعالان اقتصادی این کشور خواهد داشت.

در این سفر که دو روز در دهلی و دو روز نیز در بمبئی خواهد بود، علاقمندان و فعالان اقتصادی می توانند هیأت اقتصادی اتاق تهران را همراهی کنند.///. سایت سراسری. 


توصیه مرکز داوری اتاق ایران برای قراردادهای بین المللی

۱۳۹۴/۱۲/۰۵ ۰۳:۳۹ ب.ظ

متن زير بعنوان نمونة شرط داوري مركز داوري اتاق ايران برای درج در قراردادها و معاملات توصیه می شود:

«کلیة اختلافات و دعاوی ناشی از این قرارداد و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن به مرکز داوری اتاق ایران ارجاع می گردد که مطابق با قانون اساسنامه و قواعد داوری آن مرکز با رأی یک یا سه نفر داور بصورت قطعی و لازم الاجراء حل و فصل گردد.

داور(ان) علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد (خواهند) نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه ای مستقل از این قرارداد تلقی می شود و در هر حال لازم الاجراء است.»


"Dispute Settlement: All disputes and claims arising from or relating to the present contract including its conclusion, validity, termination or breach, and its interpretation or application shall be submitted to the Arbitration Center of the Iran Chamber (ACIC) for binding and final arbitration by one or three arbitrators in accordance with the Law of Statute of the Arbitration Center of the Iran Chamber and Arbitration Rules of ACIC. In addition to the applicable laws and regulations, the arbitrator(s) shall take into account the relevant trade usages. The present arbitration clause shall be treated as an agreement independent of this contract and shall in any case be binding."


قانون کارت‌های بازرگانی تغییر می‌کند

۱۳۹۲/۰۷/۱۷ ۰۱:۳۹ ب.ظ

معاون وزیر صنعت در گفت‌وگو با فارس:

قانون کارت‌های بازرگانی تغییر می‌کند/ پرداخت بدهی ۳۵۰ میلیارد تومانی جوایز صادراتی سال ۹۳

رئیس کل سازمان توسعه تجارت از تغییر قانون کارت بازرگانی خبر داد و گفت: بدهی ۳۵۰ میلیارد تومانی جوایز صادراتی سال ۹۳ پرداخت می‌شود.

خبرگزاری فارس: قانون کارت‌های بازرگانی تغییر می‌کند/ پرداخت بدهی ۳۵۰ میلیارد تومانی جوایز صادراتی سال ۹۳

 

حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در خصوص دلایل کاهش صادرات غیرنفتی اظهار داشت: در آمارهای 5 ماهه نسبت به مدت مشابه با احتساب به میعانات 8 درصد کاهش و بدون احتساب میعانات 6 درصد کاهش صادرات داشته‌ایم.

وی افزود: در این مدت به لحاظ وزنی با افزایش صادرات مواجه بودیم.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت یکی از دلایل کاهش صادرات را تغییر ترکیب کالای صادراتی اعلام کرد و گفت: عمدتاً صادرات ما در این مدت ماده اولیه و ماده خام معدنی بوده است که وزن زیاد داشته اما به لحاظ ارزشی کالای کم ارزشی به حساب می‌آید.

صافدل گفت: دلیل دوم نگرانی صادر کنندگان از موضوع سررسید تعهدات ارزی بوده است که در دولت گذشته بر این موضوع تأکید شده است.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت دلیل سوم را نیاز به تأمین ماده اولیه و همچنین گروه‌های تولیدی اعلام کرد و گفت: خطوط اعتباری فروشنده در شرایط تحریم‌ها به راحتی قابل دسترس نبوده و همین موضوع نیز از دلایل کاهش صادرات غیرنفتی به شمار می‌آید.

* تایید کم اظهاری صادراتی از سوی رئیس کل

وی در خصوص اظهارنظر وزیر صنعت درباره کم اظهاری گمرکی صادر کنندگان گفت: تعهد ارزی یکی از دلایلی است که باعث شده است صادرکنندگان در برخی موارد کم اظهاری صادراتی داشته باشند که این موضوع نیاز به تحلیل دارد.

معاون وزیر صنعت در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه صادر کنندگان به نام دیگران صادرات خود را انجام می‌دهند اظهار داشت: شرایط و اسناد تجاری توامان با نگرانی است و مواردی نظیر تعهد برگشت ارز، مالیات صادرات می‌تواند منجر به جابجایی تجارت به افراد مختلف شود.

وی افزود: گزارش‌هایی از اتاق بازرگانی دریافت کرده‌ایم در خصوص اینکه تمایل تجار برای استفاده از کارت دیگران افزایش یافته است لذا کمیته کارشناسی در این خصوص تشکیل شده است تا قانون کارتهای بازرگانی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

* قانون کارت های بازرگانی تغییر می کند

وی با تأکید بر اینکه قانون کارتهای بازرگانی باید تغییر کند گفت: تغییر این کارتها در اولویت رسیدگی قرار دارد و این موضوع یکی از مواردی است که باعث تسهیل تجارت می‌شود.

صافدل گفت: موضوع تسهیل تجارت و همچنین عوامل مؤثر بر آن در کمیته‌ای که در وزارت صنعت برای بررسی برنامه 100 روزه تشکیل شده است در حال بررسی است لذا حداکثر تا نیمه آبان ماه می‌توانیم خروجی این بررسی‌ها را اعلام کنیم.

وی افزود: باید توجه داشته باشیم که در بسیاری از کشورها تجارت بر مبنای کارت بازرگانی صورت نمی‌گیرد و اصلاً تجار کارت بازرگانی ندارند.

صافدل در خصوص لغو پیمان سپاری ارزی گفت: لغو پیمان‌سپاری ارزی همانطور که وزیر صنعت اعلام کرده است یکی از مواردی است که کار کارشناسی بر روی آنها آغاز شده است و در برنامه 100 روزه به آن رسیدگی می‌شود.

* لیست ممنوعیت های صادراتی حداقل شده است

وی در خصوص ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های صادراتی گفت: ممنوعیت‌های صادراتی که یک لیست حداقلی تقلیل یافته است و عمدتاً کالاهایی که در این لیست قرار دارند یا مواد اولیه هستند و یا کالاهای اساسی نظیر گندم، جو، ذرت، کنجاله و شکر خام است.

معاون وزیر صنعت گفت: سایر کالاهای صادراتی نیز که به صورت سهمیه‌ای که برای آنها تعیین شده است صادرات می‌کنند که این سهمیه بین 100 واحد تولیدی اعلام شده و در طول 6 ماه آینده می‌توانند سهمیه تعیین شده را صادر کنند.

وی افزود: این تصمیم در خصوص حفظ صادرات در بازارهای هدف و انگیزه بیشتر تولید کنندگان برای تولید کالاهای صادراتی اخذ شده است.

وی در پاسخ به این سؤال که در بسیاری از کشورها ثبت سفارش وجود ندارد گفت: تاریخچه ثبت سفارش به قبل از انقلاب برمی‌گردد اما آنچه امروز می‌بینیم مربوط به اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس است که در واقع ثبت سفارش با ضرورت مدیریت ارز، نرخ تمام شده برای کالا و همچنین مدیریت واردات و تجارت خارجه کشور در نظر گرفته شده است.

* می توان ثبت سفارش را حذف کرد

وی افزود: با رعایت الزامات مدیریت بازرگانی و همچنین انتقال این مدیریت به حوزه بانکی کشور و یا به گمرکات کشور می‌توان سیستم ثبت سفارش را حذف کرد چرا که در بسیاری از کشورها ثبت سفارش در گمرک و پس از ورود کالا انجام می‌شود.

معاون وزیر صنعت در خصوص اهمیت طرح شبنم در حوزه تجارت خارجی گفت: ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به دنبال طرح شبنم بوده است و اینکه این طرح موفق بوده یا خیر نیاز به تجزیه و تحلیل دارد اما من معتقدم باید از سیستم GS1 که یک سیستم بین‌المللی کدینگ است به جای کد رهگیری شبنم ایران کد و کد سلامت استفاده کرد چرا که این سیستم می‌تواند به تنهایی کار بقیه سیستم‌های کدینگ را انجام دهد.

* بدهی 350 میلیارد تومانی جوایز صادراتی سال 93 پرداخت می شود

وی در خصوص مطالبات گذشته جوایز صادراتی گفت: در سال 91، 60 میلیارد تومان از محل درآمد مازاد نفتی برای جوایز صادراتی پرداخت شده است.

معاون وزیر صنعت در خصوص مطالبات نقدی جوایز صادراتی گفت: رقمی در حدود 350 تا 360 میلیارد تومان است که ما این رقم را در بودجه سال 93 پیش‌بینی می‌کنیم تا پرداخت شود.

وی در خصوص مرکز مبادلات ارزی و نقش آن در حوزه تجارت خارجی گفت: این مرکز با هدف مدیریت ارز از عرضه کننده ارز به متقاضی ارز تشکیل شد و در شرایط خاص خودش نقش مؤثری داشت.

صافدل گفت: من معتقدم نرخ ارز باید به صورت مدیریت شده شناور باشد و منجر به ثبات ارز شود.

 

پایان خبر - سراسری


واردات مجسمه‌ های 20 سانتیمتری "شخصیت ها و شهدای ایرانی" ساخت چین به ایران+ عکس

۱۳۹۱/۰۸/۲۹ ۱۱:۲۰ ق.ظ

سایت اصولگرای "مشرق" از ورود کانتینر حامل مجسمه های 20 سانتیمتری شخصیت ها و شهدای ایرانی ساخت چین به ایران خبر داده است.

این سایت نوشته است:"یک کانتینر مجسمه‌های کوچک 20 سانتی‌متری ‌از شهدای انقلاب اسلامی و علمای ایران با مجوز وزارتخانه از گمرک عبور کرده و وارد ایران شده است."

این گزارش انتقاد آمیز ادامه داده است: "مجسمه‌هایی که نه در تعریف هنر مجسمه‌سازی می‌گنجد و نه عنوانی دیگر‌ برازنده آن‌هاست. احجامی که به گفته واردکنندگان آن با مجوز وزارتخانه مربوطه از گمرک عبور کرده است و برخی از مسئولان نیز آن‌ها را تأیید کرده‌اند!"

در ادامه این گزارش آمده است: "سوژه دلالان این بار شخصیت‌ها ‌و شهدای ایران است، شخصیت‌هایی چون آیت‌الله بهشتی، رجایی، شهید باهنر و... که در میان آن‌ها مجسمه متوسلیان نیز به چشم می‌خورد."

سایت "مشرق" خاطرنشان کرده است:" اکنون در گام نخست مجسمه یکی از این شخصیت‌ها به تولید انبوه رسیده است و با عبور از گمرک آماده فروش در مغازه ‌هاست."

در ادامه گزارش تاکید شده است: "به نظر می‌رسد که سودجویان این بار به جای مجسمه‌های بی ‌قواره شهری به سراغ شخصیت‌های مذهبی انقلاب و دفاع مقدس رفته‌ اند تا با پرداختن به موضوعاتی از این دست کار خود را توجیه کنند و به اهداف نامعلوم خود برسند."


تمامی کالاهای وارداتی از اول شهریور مشمول دریافت ایران کد می شوند

۱۳۹۱/۰۶/۱۵ ۰۱:۵۹ ب.ظ

به گزارش ایران کد به نقل از واحد مرکزی خبر، آقای مهدی غضنفری امروز در سومین اجلاس مدیران فن آوری اطلاعات و ارتباطات افزود : با اجرایی شدن این برنامه به راحتی می توان در بازار کالاهایی را که فاقد ایران کد است ، جمع اوری کرد.
وی توسعه تجارت الکترونیک را در شرایط ادغام دو وزارتخانه ضروری و مهم ارزیابی کرد و گفت: در فضای تولید، توزیع، مصرف، تجارت، سرمایه گذاری، صادرات و واردات به انبوهی از اطلاعات برای مجریان در بخش های خصوصی و دولتی نیاز است که فقط با تجارت الکترونیک می توان رفع کند.
غضنفری افزود: در وزارتخانه جدید معاونت فن اوری اطلاعات یکی از مهم ترین معاونت ها خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت شبکه شباب در توسعه تجارت الکترونیک کشور گفت: این شبکه مستقل از شبکه جهانی اینترنت و از طریق فیبرنوری به صورت داخلی تبادل داده و اطلاعات، خواهد داشت.
آقای غضنفری با بیان اینکه هر کارخانه یا تولید کننده ای می تواند از طریق این شبکه به سازمانهای بازرگانی شهرستانها و استانها متصل شود، افزود: با مراجعه به این شبکه بسیاری از رفت و امدهای زاید، حذف و اطلاعات تجاری و بازرگانی در فضای الکترونیک قابل دسترس خواهد بود.
وی گفت: شباب یکی از محصولات امن در فضای ارتباطی و اطلاعاتی است و به توسعه الکترونیک در تجارت داخلی و خارجی کمک خواهد کرد.
بر اساس پیش بینی برنامه پنجم توسعه باید ۲۰ درصد تجارت داخلی و ۳۰ درصد تجارت خارجی از طریق تجرات الکترونیکی انجام شود. 


  << قبلی   1   2   3   4   بعدی >>
 
نماد اعتماد الکترونیکی

 


 

 
پر بازدیدترین محصولات
دانلود فوری مجموعه نمونه قراردادهای اداری، پیمانکاری، شرکتی و نمونه فرم ها و دستورالعمل ها 1398

دانلود فوری مجموعه نمونه قراردادهای اداری، پیمانکاری، شرکتی و نمونه فرم ها و دستورالعمل ها 1398

15,000 تومان
دانلود مجموعه قوانین و مقررات آپارتمان نشینی و وظایف مدیران و ساکنان آپارتمانها 98

دانلود مجموعه قوانین و مقررات آپارتمان نشینی و وظایف مدیران و ساکنان آپارتمانها 98

15,000 تومان
دانلود مجموعه نمونه قرارداد های تجاری و ملکی و نمونه فرم دادخواست حقوقی،تجاری ،دعاوی خانوادگی و ....

دانلود مجموعه نمونه قرارداد های تجاری و ملکی و نمونه فرم دادخواست حقوقی،تجاری ،دعاوی خانوادگی و ....

5,000 تومان
دانلود راهنمای تجارت با عراق و لیست اول اقلام عمده صادراتی و وارداتی ایران به عراق

دانلود راهنمای تجارت با عراق و لیست اول اقلام عمده صادراتی و وارداتی ایران به عراق

10,000 تومان
دانلود لیست بازرگانان و تجار و شرکتهای فعال افغانستان مجموعه دوم

دانلود لیست بازرگانان و تجار و شرکتهای فعال افغانستان مجموعه دوم

10,000 تومان
دانلود فهرست و لیست کالاهای عمده صادرات و واردات ایران با تحلیل و کارشناسی 1397

دانلود فهرست و لیست کالاهای عمده صادرات و واردات ایران با تحلیل و کارشناسی 1397

10,000 تومان

 

 
 

عضویت در اطلاع لیستهای جدید و به روز شده (اختیاری)


Free counters!