کاتالوگ

ورود به سیستم
شناسه:
رمز عبور:
فراموشی رمز    

 


 

 
 

 
 
 

اخبار

  << قبلی   1   2   3   4   بعدی >>
 

ورود کارت‌های اعتباری بین‌المللی به ایران

۱۳۹۴/۱۲/۰۵ ۰۳:۳۴ ب.ظ

 

نتیجه تصویری برای ورود کارت‌های اعتباری بین‌المللی به ایران

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: در سال آینده می‌توانیم شاهد چند اتفاق در رابطه با ورود کارت‌های اعتباری بین‌المللی به ایران باشیم و شرکت اروپایی مسترکارت شاید برای حضور مستقیم در بازار ایران اقدام کند و خود رأسا اجازه صدور کارت‌های اعتباری را به بانک‌های ایران واگذار کند که در این رابطه مذاکراتی با بانک‌های ایرانی شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ پدرام سلطانی درباره ورود مسترکارت به ایران اظهار کرد: در جریان مذاکراتی که بانک‌های ما در این رابطه انجام داده‌اند نیستم اما آنچه می‌دانم این است که منشأ شرکت‌های کارت‌های اعتباری بین‌المللی، آمریکایی است که در شرایطی که هنوز تحریم‌های اولیه آمریکا به قوت خود باقی است این شرکت‌ها برای ورود به بازار ایران با موانع تحریم‌های کشور خود برخورد می‌کنند.

وی افزود: اگر آنها بازار ایران را برای خود خیلی جذاب ببینند امکان دارد از آن بندی که در الحاقیه برجام گذاشته شده است مبنی بر اینکه شرکت‌های آمریکایی می‌توانند از طریق شرکت‌های خود در اروپا با ایران کار کنند‌، استفاده کنند که البته گمان نمی‌کنم این کار به سرعت انجام شود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در سال آینده می‌توانیم شاهد چند اتفاق در رابطه با ورود کارت‌های اعتباری بین‌المللی به ایران باشیم، اظهار کرد: پیش از تحریم‌ها بانک‌های ایران از طریق بانک‌های کارگزارشان در خارج از ایران و به نام آنها، کارت‌های اعتباری به مشتری‌های ایرانی‌شان ارائه می‌کردند. فکر می‌کنم در حال حاضر این موضوع جزو مذاکرات بانک‌های ما با بانک‌های کارگزار وجود دارد تا از جمله خدماتی که بتوانند از آنها بگیرند صدور کارت‌های اعتباری باشد لذا خوش‌بین هستم که در سال‌های آینده چند بانک ما این خدمات را ارائه کنند.

سلطانی اضافه کرد: شرکت اروپایی مسترکارت شاید برای حضور مستقیم در بازار ایران اقدام کند و خود رأسا اجازه صدور کارت‌های اعتباری را به بانک‌های ایران واگذار کند که در این رابطه مذاکراتی با بانک‌های ایرانی شده و این موضوع نزدیک است که به وقوع بپیوند.

وی خاطرنشان کرد: موضوع دیگری که احتمال دارد انجام شود این است که بانک‌های داخلی ایران، مبادرت به عقد تفاهم‌نامه‌هایی کنند و طی آن تفاهم‌نامه‌ها کارت‌های اعتباری صادر کنند تا آن کارت‌ها در خودپردازهای آن تعداد از بانک‌های خارجی که با آنها تفاهم‌نامه امضا شده قابل استفاده باشند؛ البته این موضوع یک مرحله اولیه از صدور کارت‌های اعتباری است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: از دیدگاه من این سه روش، در ماه‌های آینده دنبال می‌شود و به تدریج اخبارش منتشر خواهد شد.

سلطانی در پاسخ به اینکه چقدر احتمال دارد که شرکت مستر کارت اروپایی وارد بازار ایران شود؟ گفت: اگرچه مسترکارت بازار ایران را حتما رصد می‌کند ولی به صورت مستقیم و به سرعت وارد ایران نمی‌شود و احتمال دارد ابتدا با یک یا دو بانک ایرانی قرارداد ببندد و تجربه‌ای به دست آورد.

وی ادامه داد: لازم به ذکر است که بگویم نظام مالی و اعتباری دنیا هنوز در ورود به ایران محتاط است، چون هنوز واکنش سازمان‌های ذی‌ربط آمریکایی نسبت به ورود خود به بازار ایران را ارزیابی نکرده‌اند و نمی‌دانند که امکان دارد با تنبیه‌ها و جرایم آنها مواجه شوند یا نه. نظام مالی و اعتباری دنیا نمی‌داند در چه کارهایی می‌تواند ورود کند؛ بنابراین فعلا بانک‌های کوچک‌تر در حال پایش هستند تا هم از این خلأ و فرصت استفاده کنند، چون جذابیت بازار ایران برای آنها بیشتر است.

 در این روزها که خوش‌بینی‌ها برای ارتباط تجاری با کشورهای دیگر بیشتر شده و مقامات کشورهای اروپایی در حال رایزنی برای آمدن به ایران هستند ورود مسترکارت به ایران یکی از موضوعاتی است که با آمدنش می‌تواند تبادل پول با کشورهای خارجی را بسیار تسهیل کند.

به گفته معاون سازمان توسعه تجارت، مسترکارت به عنوان یک کارت اعتباری برای عموم مردم صادر می‌شود تا بتوانند خریدهای خود را از سایت‌های اینترنتی و با استفاده از خدمات بین‌المللی انجام دهند.

مشاور بانکی اتاق بازرگانی ایران نیز در روزهای گذشته اظهار امیدواری کرده که با لغو تحریم‌ها و مذاکرات انجام شده، به زودی مسترکارت گره از مشکلات تجار ایرانی باز کند و موجب تسهیل کار واردکنندگان شود.


مصرف کردن گردو باعث افزایش باروری در مردان می شود

۱۳۹۱/۰۷/۱۰ ۰۷:۵۵ ب.ظ

تحقیقات جدید پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که مصرف چند دانه گردو در روز باعث افزایش باروری در مردان می شود.

سایت مدیکال دیلی آمریکا در گزارشی آورده است که متخصصان دانشگاه کالیفرنیا دریافتند که مصرف روزانه 75 گرم گردو کیفیت اسپرم و در نتیجه قدرت باروری در مردان 21 تا 35 ساله را افزایش می دهد.

به گزارش روزنامه کویتی "الأنباء" این پژوهش 117 جوان 21 تا 35 ساله به دو گروه تقسیم کرده و از گروه اول خواسته است از مصرف گردو خودداری کنند و از گروه دیگر خواست مصرف گردو را به مقدار معین مصرف کنند.

نتیجه این تحقیقات پس از 12 هفته نشان داد قدرت باروری در گروه دوم یعنی گروهی که گردو مصرف کرده اند افزایش یافته است.

همچنین این تحقیقات ثابت کرد که مصرف روزانه 75 گرم گردو در کنترل چربی خون بدون اینکه وزن را افزایش دهد ، مؤثر بوده است.

پژوهشگران پس از دوازده هفته هیچ گونه تغییری در جسم ، وزن ، و سطح فعالیت افراد دو گروه مشاهده نکرده اند اما در گروه دوم به دلیل مصرف گردو علاوه بر افزایش قدرت باروری ، اسید چرب امگا 6 و امگا 3 افزایش یافته است.

اسید چرب امگا 6 و امگا 3 موجود در گردو برای سلامت مغز مفید است و باعث افزایش كیفیت مو می‌‌شود.

محققان دانشگاه کالیفرنیا همچنین ثابت کردند که مصرف روزانه 75 گرم گردو در کاهش اختلالات کروموزومی در مردان مؤثر است.


شماره پیامک‌های مهم و ضروری

۱۳۹۱/۰۱/۰۹ ۰۷:۵۴ ب.ظ سایت سراسری

گرفتن خلافی ماشین :30005151 ( عدد عمودی کنار کارت رو بفرستید)

گزارش اطلاع دادن تخلف تاکسی : 30004246( شماره پلاک ماشین متخلف رو بفرستید)

رهگیری نامه پستی : 2000441 (ابتدا حرف Rرا بنویسید و بعد شماره روی رسید پستی رو )

مشکلات شهری (شهرداری) : 3000137

اعلام نتیجه کنکور شب قبل از قرارگرفتن در سایت سنجش : 2000000 (شماره داوطلبی رو بفرستید)

با خبر شدن از اخبار انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه : 10001336

لغت نامه آریان پور : 2000444 Word-to-translate

گرفتن قبض موبایل : 30009 ( با فرمت زیر بنویسید : تاریخ شروع ؛ تاریخ انتها مثلا 860123 ؛ 860101 یعنی از اول سال 86 تا 23 فرودین ماه)

خدمات بانک ملت : 200033
خدمات بانک اقتصاد نوین : 200050
خدمات بانک سپه:200020 – 200021-200022
خدمات بانک کشاورزی : 2000911- 200093
خدمات بانک سامان : 20000
خدمات بانک صادرات :200060
خدمات بانک تجارت : 200070

( برای استفاده از خدمات بانک ها اول باید در شعب درخواست را پر کنید)

اطلاعات پرواز : 2000444 : ( با این فرمت : پرواز Filight-code)

نرخ ارزهای رایج : 2000444 با این فرمت : Currency-name

اطلاعات هوا : 1000305 ( پیش شماره شهر مورد نظر بدون صفر رو بفرستید)

ساعت کشورها : 1000392 (نام کشور رو بفرستید)

مکان های دیدنی هر شهر : 1000394

مسافت بین شهر ها : 1000396

آخرین بازی های کامپیوتری : 1000400

جدیدترین نرم افزار ها : 1000401

اطلاع از اینکه دامین مورد نظر رجستر شده یا خیر : 1000355

بورس – نرخ سهام یک شرکت : 2000444 ---بنویسید : Bourse company -id

بورس – بیشترین افزایش قیمت : 2000444 ---بنویسید : Bourse high

بورس- کمترین افزایش قیمت : 2000444 ( بنویسید : Bourse low)

اوقات شرعی : 2000916 

سایت سراسری


برای تراکنش‌های کمتر از 5 میلیون ریال در روز استفاده از رمزهای ایستا مجاز شد.

۱۳۹۸/۰۲/۲۱ ۰۶:۰۶ ب.ظ

برای تراکنش‌های کمتر از 5 میلیون ریال در روز استفاده از رمزهای ایستا مجاز شد.

به گزارش «ایرنا»، برای تراکنش‌های کمتر از 5 میلیون ریال در روز استفاده از رمزهای ایستا مجاز شده است.

 بانک مرکزی بخشنامه ای در خصوص جایگزینی رمزهای پویا به جای رمزهای ایستا در پرداخت‌های بدون حضور کارت و باتوجه به لزوم ارتقای سطح امنیت پرداخت‌های مردم و جلوگیری ازتضییع حقوق سپرده گذاران صادر کرد.

متن این بخشنامه به شرح زیر است:

— برای حمایت از کسب و کارهای نوپا و نیز تسهیل فرایند پرداخت غیر حضوری قبوض، بانک‌ها می‌توانند با قبول مسئولیت هرگونه سوء استفاده از مسائل امنیتی و جبران خسارات احتمالی وارد شده به مشتریان، برای تراکنش‌های کمتر از 5 میلیون ریال در روز و همچنین تراکنش‌هایی که ذینفع آن دستگاه‌های عمومی — نظیر صادرکنندگان قبض — باشند، استفاده از رمزهای ایستا را مجاز تلقی کنند.

اعمال محدودیت تراکنش های موبایلی در ایران

اعمال محدودیت تراکنش های موبایلی در ایران

— از ابتدای خردادماه تامین امنیت مشتریان نظام بانکی در تراکنش‌های بدون حضور کارت بر عهده بانک‌ها بوده و هرگونه مسئولیت سوءاستفاده از حساب های مشتریان به دلیل آسیب‌پذیری‌های امنیتی در سرویس‌های بانکی مستقیما به عهده بانک است و در این موارد تایید مرجع قضایی برای جبران خسارت مشتریان کفایت می‌کند.

— جایگزینی رمزهای دوم پویا به جای رمزهای دوم ایستا به عنوان یکی از برنامه‌های ارتقای سطح امنیتی نظام بانکی مطرح بوده و با توجه به این که «امنیت»، بخش لاینفک هر خدمتی است، نباید هیچ هزینه‌ای از دارندگان کارت و مشتریان بانکی اخذ شود.

— در صورتی که بانک بتواند راه حل مطمئن دیگری را، که با تایید بانک مرکزی متضمن تایید هویت قوی مشتری پیش از برداشت از حساب مشتری باشد، اجرایی کند، می‌تواند از این راهکار به عنوان جایگزین رمز پویا استفاده کند.

— هرگونه فرایند تامین امنیت پرداخت‌های بدون حضور کارت باید با انجام هزینه‌های منطقی و معقول و مطابقِ قیمت تمام شده فنی در آن بانک به صورت یک زیرساخت دایمی صورت گرفته و صرفه و صلاح بانک به طور کامل در آن مد نظر قرار گیرد.

—  به منظور پشتیبانی حداکثری از مشتریان ضرورت دارد امکانات ارایه رمز محدود به استفاده از برنامه‌های کاربردی گوشی‌های هوشمند نشده و ارایه آن از طریق سایر ابزارها نظیر پیامک، پیام‌رسان‌های داخلی مجاز و نظایر آن برای مشتریان بانک‌ها نیز حسب تشخیص بانک فعال شود

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لیست بازرگانان و تاجران و شرکتها و واردکنندها و صادرکننده ها و... کشورهای عراق ،آذربایجان، تاجیکستان ، کردستان عراق و... در سایت جهت دانلود فوری و بهره برداری قرار گرفته است

http://www.sarasary.com/category/23/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C

لیست خریداران و واردکنندگان محصولات زعفران، چای،عسل ،لامپ کم مصرف، سنگ مرمر و تراورتن، و قیر و آسفالت... در سایت سراسری جهت دانلود و بهره برداری قرار گرفته است

http://www.sarasary.com/category/26/%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%AF%D9%81-%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%AA/

با تشکر


لیستهای 2018 بازگانان و تاجران

۱۳۹۷/۰۵/۱۳ ۰۸:۳۵ ق.ظ

با سلام

لیست 2018 بازرگانان و تاجران و شرکتها و واردکنندها و صادرکننده ها و... کشورهای عراق 2018،آذربایجان2018، تاجیکستان 2018، کردستان عراق2018،و ... در سایت جهت دانلود فوری و بهره برداری قرار گرفته است

http://www.sarasary.com/category/23/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C

لیست خریداران و واردکنندگان محصولات زعفران، چای،عسل ،لامپ کم مصرف، سنگ مرمر و تراورتن، و قیر و آسفالت ... در سایت سراسری جهت دانلود و بهره برداری قرار گرفته است

http://www.sarasary.com/category/29/%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF/

با تشکر


دانلود لیست جدید 2018 بازرگانان و تاجران آذربایجان تاجیکستان عراق و کردستان عراق

۱۳۹۷/۰۳/۰۹ ۰۷:۱۶ ب.ظ

با سلام و تحیت

1- لیست جدید بازرگانان و تاجران و شرکتها و واردکنندها و صادرکننده ها و ... کشورهای عراق 2018،آذربایجان2018، تاجیکستان 2018، کردستان عراق2018،و ... در سایت جهت دانلود فوری و بهره برداری قرار گرفته است

http://www.sarasary.com/category/23/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C


2- لیست خریداران و واردکنندگان محصولات زعفران، چای،عسل ،لامپ کم مصرف، سنگ مرمر و تراورتن، و قیر و آسفالت ... در سایت سراسری جهت دانلود و بهره برداری قرار گرفته است

http://www.sarasary.com/category/29/%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF/

با تشکر و سپاس


لیست جدید 2018 بازرگانان و تاجران در سایت قرار گرفت

۱۳۹۶/۱۱/۲۸ ۱۰:۰۸ ب.ظ

با سلام و تحیت

لیست جدید بازرگانان و تاجران و شرکتها و واردکنندها و صادرکننده ها و ... کشورهای عراق 2018،آذربایجان2018، تاجیکستان 2018، کردستان عراق2018،و ... در سایت جهت دانلود فوری و بهره برداری قرار گرفته است

http://www.sarasary.com/category/23/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D8%AA%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C/


معرفی خدمات بانک ملی در خصوص اعتبارات اسنادی و فاینانس و ریفاینانس و ضمانت نامه های ریالی در بانک ملی

۱۳۹۴/۱۲/۰۵ ۰۳:۳۳ ب.ظ

بانک با صدور ضمانتنامه بانکی تعهد می نماید درصورتیکه متعهد(ضمانتخواه/ مضمون عنه) تعهدات پیش بینی شده موضوع ضمانتنامه را در مواعد معین نپردازد و یا اینکه از انجام صحیح و به موقع تعهدات خود به هر علت خودداری نماید، به مجرد اعلام ذینفع (مضمون له و یا سازمانی که ضمانتنامه در قبال او صادر می شود) قبل از انقضای سررسید، وجه الضمان یا مبلغ قید شده در ضمانتنامه را در وجه ذینفع (مضمون له) بپردازد.

بانک ملی ایران در راستای تسهیل انجام قراردادها و تضمین تعهدات مشتریان خود اعم از پیمانکاران و مجریان پرو‍ژه ها نزد کارفرمایان و فروشندگان کالا و خدمات. . .  انواع ضمانت نامه های زیر را صادر می نماید.

لازم به ذکر است ضمانتنامه های بانک ملی ایران بدون هیچگونه قید و یا شرط بوده و نیازمند در نظر گرفتن تمهیدات خاص حقوقی از طرف ذینفع نمی‌باشد

 • الف) ضمانت‌ نامه شرکت در مناقصه :

  کارفرمایان جهت واگذاری پروژه‌ها به اشخاص دیگر به پایین‌ترین قیمت، اقدام به برگزاری مناقصه نموده و برای حصول اطمینان از ایفای تعهدات شرکت کنندگان در منافصه ،ضمانت‌نامه شرکت در مناقصه را از پیمانکار دریافت می‌نمایند .

  این ضمانت‌نامه به ذینفع (کارفرما) اختیار میدهد در صورتیکه شرکت کننده در مناقصه به تعهدات خود عمل ننماید و موجب ورود خسارت گردد ، وجه ضمانت‌نامه را از بانک دریافت نماید .

  ب) ضمانت‌ نامه شرکت درمزایده :

  چنانچه م‍وسسه یا سازمانی قصد فروش کالا و خدمات یا اموال را به بالاترین قیمت داشته باشد ، اقدام به برگزاری مزایده نموده و برای اطمینان از ایفای تعهدات شرکت کنندگان در مزایده ، ضمانت‌نامه شرکت در مزایده اخذ می نماید.

  این ضمانت‌نامه به ذینفع اختیار میدهد در صورتیکه شرکت کننده در مزایده به تعهدات خود عمل ننماید و موجب ورود خسارت گردد ، وجه ضمانت‌نامه را از بانک دریافت نماید .


  پ) ضمانت‌ نامه استرداد کسور وجه الضمان :

  پیمانکاران درهر مقطع از پروژه لیست هزینه‌های انجام شده را برای کارفرما ارسال که پس از تایید کارفرما وجه هزینه ها را دریافت نموده ولی درصدی از هزینه‌ها، نزد کارفرما کسر و باقی می ماند تا پس از طی مهلتی که کار انجام شده کاملاًمورد تأیید وی قرار گیرد مجدداً به پیمانکار پرداخت گردد.

  چنانچه قبل از این مهلت، پیمانکار بخواهد این کسور را دریافت نماید، به درخواست پیمانکار ضمانت‌نامه‌ استردادکسوروجه الضمان به او ارائه می‌گردد .

  ت) ضمانت نامه حسن اجرای تعهدات (حسن اجرای کار)

  به منظور تضمین اجرای صحیح پروژه‌ها، کارفرمایان درخواست ارایه ضمانت‌نامه از سوی پیمانکاران را می‌نمایند ،درنتیجه این ضمانت‌نامه تا اجرای کامل قرارداد در اختیار کارفرما باقی می‌ماند ،این نوع ضمانت‌نامه را ضمانت‌نامه حسن اجرای تعهدات می‌نامند.

  ث) ضمانت نامه استرداد پیش پرداخت : (پیش پرداخ)

   اعتبارات اسنادي وارداتي
 • ارائه رهنمودهاي لازم به شعب در هنگام گشايش اعتبارات اسنادي وارداتي و اعلام بانكهاي معتبر كه با اين بانك داراي روابط كارگزاري مي باشند.
 • گشايش اعتبارات اسنادي
 • فروش ارز به مشتريان بانك بابت پيش دريافت هاي ارزي اعتبارات اسنادي وارداتي
 • فروش ارز به مشتريان بابت باقيمانده مبلغ اعتبار اسنادي وارداتي
 • تاييد بانك معامله كننده اسناد در اعتبار اسنادي وارداتي

واردات كالاازطريق ثبت سفارس براي اسناد ديداري كوتاه مدت:

 واردات كالا و كالا- خدمت از طريق ثبت سفارش برات اسنادي با رعايت ضوابط مندرج در مجموعه مقررات ارزي امكان پذير مي باشد

اعتبارات اسنادي صادراتي

 

 • بررسي شرايط اعتبارات اسنادي صادراتي گشايش يافته و تاييد وضعيت و موقعيت بانكهاي گشاينده اعتبارات
 • تنزيل اسناد صادراتي نوعي ديگر از خدمات ارزي است كه با پرداخت وجه اسناد مدت دار اعتبارات اسنادي و بروات ارزي تهيه شده توسط خريدار خارجي يا بانكهاي كارگزار و شعب خارج از كشور در چارچوب قانون عمليات بانكي بدون ربا به فروشندگان ايراني امكان پذير خواهد بود.
 •  تنزيل اعتبارات اسنادي صادراتي 
 •  خدمات كارگزاري

تنزيل اعتبارات اسنادي صادراتي

    خريد دين

خريد اوراق و اسناد تجاري به قيمتي كمتر از مبلغ اسمي را خريد دين گويند . منظور از اوراق و اسناد تجاري آن دسته از اوراق و اسناد بهادار مي باشد كه مفاد آن حاكي از بدهي ناشي از معاملات تجاري باشد و منظور از مبلغ اسمي، مبلغي است كه در متن اسناد و اوراق تجاري ذكر گرديده و حاكي از ميزان دين يا بدهي مي باشد كه بايد در سررسيد از سوي متعهد پرداخت گردد. بانك ملي به منظور تأمين مالي براي فعاليتهاي بخش بازرگاني واحدهاي توليدي تسهيلات خريد دين به صورت ارزي در قالب صرفا اعتبارات اسنادي صادراتي اعطا مي نمايد.

    شرايط اسناد و اوراق تجاري

 -دين مذكور در اوراق و اسناد تجاري مورد معامله بايد واقعي بوده و ناشي از يك معامله تجاري نسيه بين متعهد اسناد و اوراق تجاري و فروشنده آن اسناد به بانك باشد.

- سررسيد اسناد و اوراق قابل خريداري بايد مدت دار و پس از تحويل كالا باشد.

    شرايط متعهد و فروشنده اسناد تجاري

 متعهد اوراق و اسناد تجاري بايد داراي قدرت پرداخت و حسن سابقه پرداخت باشد. متقاضي استفاده از تسهيلات بايد اهليت قانوني داشته باشد. متقاضي در شعبه اي كه تقاضاي تسهيلات مي نمايد داراي حساب جاري با گردش مناسب باشد.


جدیدترین تصمیمات وزیرجدید صنعت و تجارت در مورد گشایش اعتبار و گمرک

۱۳۹۲/۰۶/۱۵ ۰۶:۵۲ ق.ظ

جزئیات برنامه 15 و 100 روزه وزیر صنعت

کد خبر: ۳۴۳۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۰
محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون صنایع مجلس برنامه ۱۵ و ۱۰۰ روزه خود را تشریح کرد و از لغو مصوبات محدودکننده تسهیلات بانکی ، ترخیص نسیه‌ای مواد اولیه تولید از گمرک، قیمت‌گذاری خودرو توسط سازمان حمایت و کاهش ۱۲۰ درصدی پیش‌پرداخت ال‌سی خبر داد.

روح‌الله ‌عباسپور سخنگوی کمیسیون صنایع در گفت ‌و گو با فارس، اظهار داشت: برنامه‌های نعمت‌زاده در دو بخش 15 روزه و 100 روزه تهیه شده که در جلسه اخیر کمیسیون صنایع با وزیر صنعت مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این جلسه، رفع موانع و مشکلات بانکی پیش ‌روی صنعت به عنوان یکی از محورهای اصلی برنامه نعمت‌زاده مطرح شد.

وی با بیان اینکه 70 درصد مشکل صنعتگران به تأمین منابع مالی و سرمایه در گردش مربوط می‌شود، گفت: در این جلسه علاوه بر مسائل مالی، مشکلات گمرکی صنعتگران نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در برنامه نعمت‌زاده 6 محور برای بخش گمرک تعریف شده است، گفت: بر اساس یکی از این محورها، در گمرک مغایرت مثبت و منفی حداکثر 10 درصد برای مبلغ، تعداد و مقدار کالا در سامانه الکترونیکی گمرک پذیرفته خواهد شد.

* ترخیص نسیه‌ای مواد اولیه صنعت

وی ادامه داد: بر اساس یکی دیگر از محورهای این برنامه، لازم است گمرک به منظور جبران کمبود نقدینگی واحدهای تولیدی، با نگهداری بخشی از کالا معادل حقوق ورودی، نسبت به ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی به صورت نسیه اقدام کنند.

عباسپور تصریح کرد: همچنین در صورت پرداخت 100 درصد مبلغ ریالی گشایش اعتبار از سوی صاحبان کالا، گمرک مجاز است 50 درصد کالا را با رعایت سایر مقررات بدون مجوز بانک گشایش‌کننده اعتبار و با اصل حقوق ورودی معادل کل کالای وارداتی ترخیص کند.

وی اظهار داشت: بر مبنای ماده 12 قانون گمرک، با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط طی مدت یک ماه تعداد مجوزهای تشریفات ترخیص کالا با قطع تسهیل حداکثری، مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

* کاهش 120 درصدی پیش‌پرداخت گشایش ال‌سی‌

وی تصریح کرد: کسب مجوز از ستاد تدابیر ویژه اقتصادی برای رفع برخی مشکلات صنعتگران نیز از جمله محورهای برنامه وزیر صنعت بود.

عباسپور ادامه داد: بر اساس یکی از محورهای برنامه نعمت‌زاده و طبق قانون بودجه 92 پیش‌پرداخت نقدی واحدهای صنعتی به هنگام گشایش ال‌سی برای واردات ماشین‌آلات باید از 130 درصد به 10 درصد کاهش یابد و علاوه بر این، بانک‌ها مکلف می‌شوند 75 درصد از منابع مورد نیاز واحدهای تولیدی را برای تأمین مواد اولیه و ماشین‌آلات پرداخت کنند و در این زمینه باید کالاها را به عنوان وثیقه لحاظ کنند.

* لغو مصوبات ممنوعیت ارائه تسهیلات ارزی و ریالی

به گفته سخنگوی کمیسیون صنایع، لغو بخشنامه‌های معاون اول رئیس‌جمهور در دولت قبل، در تاریخ 21 اسفند 90 و سایر مصوبات و آئین‌نامه‌های مشابه که محدودیت و ممنوعیت ارائه خدمات بانکی و تسهیلات ارزی و ریالی را برای برخی واحدهای تولیدی در سال‌های 90، 91 و 92 ایجاد کرده بود، از دیگر محورهای برنامه نعمت‌زاده بود.

وی ادامه داد: برخی از واحدهای صنعتی، توان بازپرداخت تسهیلات دریافتی را ندارند و به همین دلیل در برنامه دولت مقرر شده تا مصوبات مربوط به این موضوع لغو شود تا بانک‌ها در این مورد با توجه به وضع متقاضی تصمیم‌گیری کنند.

* تسویه مبلغ ال‌سی با نرخ ارز در روز گشایش اعتبار

وی افزود: بر این اساس، سیستم بانکی موظف می‌شود تا ال‌سی‌هایی را که متقاضیان وجوه آن را در هنگام گشایش اعتبار به طور کامل به بانک پرداخت کرده‌اند، با نرخ روز گشایش اعتبار تسویه کنند.

* اعتقاد وزیر صنعت، قیمت‌گذاری خودرو توسط سازمان حمایت است

عباسپور در مورد بحث‌های مطرح شده در مورد قیمت‌گذاری خودرو در جلسه کمیسیون صنایع با وزیر صنعت نیز گفت: در این مورد، دولت اعتقادی به ورود به شورای رقابت در بحث قیمت‌گذاری خودرو ندارد و به عقیده وزیر صنعت خودرو کالایی انحصاری نیست و نباید توسط شورای رقابت قیمت‌گذاری شود.

وی افزود: این در حالی است که از نظر اعضای کمیسیون صنایع چون ایران‌ خودرو و سایپا بیشترین سهم فروش خودرو را در بازار دارند، باید محصول آنها یک کالای انحصاری تلقی شود و به همین دلیل، قیمت‌گذاری خودرو باید توسط شورای رقابت انجام شود.

وی با بیان اینکه وزیر صنعت معتقد است خودرو باید توسط سازمان حمایت قیمت‌گذاری شود، گفت: در جلسه کمیسیون صنایع با نعمت‌زاده، بر لزوم کاهش قیمت مواد اولیه تولید خودرو تأکید شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع ادامه داد: در جلسه، این بحث مطرح شد که به منظور کاهش قیمت خودرو باید قیمت مواد اولیه تولید خودرو کاهش یابد که از جمله این موارد، محصولات تولید شرکت صنایع مس، فولاد مبارکه و شرکت‌های پتروشیمی است.

* وزیر صنعت پاسخ مثبتی به این سوال که خودرو ارزان می‌شود، نداد

وی تأکید کرد: یکی از نمایندگان از نعمت‌زاده این سؤال را پرسید که آیا قیمت خودرو کاهش خواهد یافت، که نعمت‌زاده جواب شفاف‌ و مثبتی در این مورد نداد.

عباسپور، اصلاح روابط بین‌المللی و ایجاد تعامل بین شرکت‌های خودروساز و دانشگاه‌ها را عاملی برای تعدیل قیمت خودرو عنوان کرد و گفت: خودروسازان نباید تحت تأثیر مسائل سیاسی داخلی و خارجی قرار گیرند و سایت‌های تولید خودرو در داخل و خارج نباید بی‌رویه توسعه یابند و یا اینکه منابع مالی خودروسازان در بانک‌ها سرمایه‌گذاری شود و یا برای خرید سهام خودشان استفاده شود.

وی تأکید کرد: در این صورت، قیمت خودرو کاهش خواهد یافت و امکان افزایش کیفیت آن نیز وجود دارد.


بازاریابی علمی رمز حضور ماندگار شرکت‌های فنی و مهندسی ایران در بازارهای هدف صادراتی

۱۳۹۱/۰۵/۲۱ ۰۷:۰۰ ق.ظ

 رئیس سازمان توسعه تجارت ایران بخش خدمات فنی و مهندسی را یکی از مهم‌ترین حوزه‌های صادرات غیرنفتی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

به گزارش وابط عمومی و امور بین الملل سازمان توسعه تجارت ایران حمید صافدل دلیل اصلی این امر را بهره‌مندی ایران از منبع عظیم نیرو‌ی انسانی متخصص و وجود دانش و تخصص در حوزه‌های مرتبط از قبیل راهسازی و ساختمان، سدسازی، نیرو، نفت، گاز و پتروشیمی و احداث کارخانجات صنعتی دانست.

وی با بیان اینکه در سالیان گذشته بخش صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور با انجام حمایت‌های دولت و مجاهدت شرکت‌های بخش خصوصی از رشد چشمگیری برخوردار بوده است و به رقم 1/4 میلیارد دلار در سال 1390 رسیده است، رسیدن به جایگاهی متناسب با استعدادها و مزیت‌های نسبی در این بخش را مستلزم پیمودن راهی دشوار و در عین حال ممکن دانست.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران افزود: توسعه پایدار در این بخش، مستلزم طراحی و اجرای راهبردها و روش‌های بازاریابی مناسب بوده و از آنجایی که خدمات ماهیتی متفاوت از کالا دارد، بکارگیری اهبردهای خاص برای نفوذ و ماندگاری در بازارهای هدف ضروری می‌باشد.

وی بهره‌گیری از روش‌های علمی در بازاریابی خدمات فنی و مهندسی را بواسطه پویایی محیط‌های اقتصادی و نیز تغییر ویژگی‌ها و شاخصه‌های بازارها، از ضرورت‌های این بخش ارزیابی نمود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در توسعه روابط اقتصادی با بیان این نکته که امروزه شرکت‌های صادر کننده خدمات فنی و مهندسی بیش از هر زمان دیگری به اطلاعات مربوط به بازارهای هدف خود نیازمندند، بر لزوم بهره‌گیری از ابزارهای ارتباطی به ویژه اینترنت برای رصد تحولات بازارهای هدف تاکید کرد.

صافدل ورود قدرتمند و ماندگاری در یک بازار را مستلزم شناخت صحیح و دقیق از محیط طبیعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و اجتماعی آن بازار دانسته و افزود: شرکت‌های فنی و مهندسی باید به مقوله‌های مطالعه بازار، بازاریابی و مذاکره نگاهی تخصصی داشته باشند و شرکت‌های تخصصی در این زمینه می‌توانند نقش بسیار مهمی در توسعه بازار خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران داشته باشند.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به این نکته که امروزه در بسیاری از اقتصادهای دنیا فضای رقابتی حاکم است، رصد دقیق استراتژی‌های رقبا در بازارهای هدف را یکی از مهمترین و اساسی‌ترین اقدام در جهت موفقیت تجاری معرفی و افزود: توانمندی رقبا در حوزه‌های مختلف، سرمایه‌گذاری آنها، دسترسی آنها به منابع مالی و انسانی، خدمات پس از فروش، استراتژی‌های قیمت‌گذاری و نقاط قوت و ضعف از جمله مواردی است که باید توسط شرکت‌های فنی و مهندسی به دقت مورد بررسی و تجزیه و تحلیل مستمر قرار گیرد.

معاون وزیر در توسعه روابط اقتصادی شناسایی و بهره‌مندی از فرصت‌های مقطعی در بازارهای هدف در حوزه خدمات فنی و مهندسی را بسیار مهم ارزیابی نمود. ایشان برگزاری جام جهانی فوتبال 2022 در کشور قطر و پروژه‌های زیرساختی مرتبط با این رویداد بزرگ را نمونه یکی از این فرصت‌های مقطعی ذکر نموده و بر لزوم بهره‌مندی هر چه بیشتر شرکت‌های توانمند ایرانی از اینگونه فرصت‌ها تاکید کرد.

وی همچنین همکاری شرکت‌های ایرانی با یکدیگر و تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی را راهی اثربخش برای اخذ پروژه‌های بزرگ و نیز حضور بلند مدت در بازارهای هدف دانست.

حمید صافدل با بیان اهمیت و جایگاه نظام بانکی کشور در انجام حمایت‌های موثر از صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی، بر لزوم تخصیص اعتبارات لازم برای صدور ضمانت‌ها و تسهیلات ارزی تاکید کرد. ایشان همچنین نوسانات بازار ارز را یکی از مهمترین مشکلات کنونی صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی معرفی نمود و تداوم چنین شرایطی را تهدیدی جدی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور دانست.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با تاکید بر عزم این سازمان برای حل مشکلات شرکت‌های صادرکننده خدمات فنی و مهندسی، دستیابی به اهداف تعیین شده برای این بخش در سال 91 را مستلزم حمایت همه‌ دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط دانستند و ابراز امیدواری نمود که در آینده نزدیک شاهد تداوم حضور قدرتمند شرکت‌های فنی و مهندسی ایران در بازارهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای باشیم.

ماخذ: روابط عمومی و امور بین الملل سازمان توسعه تجارت ایران
 


  << قبلی   1   2   3   4   بعدی >>
 
نماد اعتماد الکترونیکی

 


 

 
پر بازدیدترین محصولات
دانلود فوری مجموعه نمونه قراردادهای اداری، پیمانکاری، شرکتی و نمونه فرم ها و دستورالعمل ها 1398

دانلود فوری مجموعه نمونه قراردادهای اداری، پیمانکاری، شرکتی و نمونه فرم ها و دستورالعمل ها 1398

15,000 تومان
دانلود مجموعه قوانین و مقررات آپارتمان نشینی و وظایف مدیران و ساکنان آپارتمانها 98

دانلود مجموعه قوانین و مقررات آپارتمان نشینی و وظایف مدیران و ساکنان آپارتمانها 98

15,000 تومان
دانلود مجموعه نمونه قرارداد های تجاری و ملکی و نمونه فرم دادخواست حقوقی،تجاری ،دعاوی خانوادگی و ....

دانلود مجموعه نمونه قرارداد های تجاری و ملکی و نمونه فرم دادخواست حقوقی،تجاری ،دعاوی خانوادگی و ....

5,000 تومان
دانلود راهنمای تجارت با عراق و لیست اول اقلام عمده صادراتی و وارداتی ایران به عراق

دانلود راهنمای تجارت با عراق و لیست اول اقلام عمده صادراتی و وارداتی ایران به عراق

10,000 تومان
دانلود لیست بازرگانان و تجار و شرکتهای فعال افغانستان مجموعه دوم

دانلود لیست بازرگانان و تجار و شرکتهای فعال افغانستان مجموعه دوم

10,000 تومان
دانلود فهرست و لیست کالاهای عمده صادرات و واردات ایران با تحلیل و کارشناسی 1397

دانلود فهرست و لیست کالاهای عمده صادرات و واردات ایران با تحلیل و کارشناسی 1397

10,000 تومان

 

 
 

عضویت در اطلاع لیستهای جدید و به روز شده (اختیاری)


Free counters!